Aktualitet

259 shtetas afganë mbërrijnë në Rinas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:50 - 25/09/21 |
Opi Nion

259 shtetas të tjerë nga Afganistani kanë mbërritur në Aeroportin e Rinasit për t’u strehuar në Shqipëri. Lajmi është bërë i ditur nga  Ministrja për punët e Jashtme Olta Xhaçka e cila shprehet se mes tyre ka edhe fëmijë.

“259 fëmijë, gra e burra të larguar nga Mazari Al Sharif, kanë mbërritur pak më parë në aeroportin e Rinasit. Falë koordinimit me partnerët, ata kanë tani një strehë të sigurt, duke rikonfirmuar edhe njëherë seriozitetin dhe përkushtimin e Shqipërisë, për shpëtimin e qindra qytetarëve afganë”, shkruan ministrja Xhaçka./Opinion.al

 

Pas