Aktualitet

23 vite nga ndarja nga jeta e Azem Hajdarit, Meta:Mirënjohje veprës së tij


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:51 - 12/09/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme shënohen plot 23-vite nga vrasja e Azem Hajdarit. Presidenti, Ilir Meta ka përkujtuar Azem Hajdarin, i cili ka qenë edhe një nga personalitet më të rëndësishme politike në vitet e para të pluralizmit në Shqipëri.

Në një postim në rrjetet sociale ai shpreh mirënjohjen ndaj veprës së Azem Hajdarit, udhëheqësit të ‘Lëvizjes Studentore’, që solli pluralizmin politik dhe demokracinë në vendin tonë.

“Nderim, respekt dhe mirënjohje ndaj veprës së përjetshme të Azem Hajdarit, udhëheqësit të ‘Lëvizjes Studentore’, që solli pluralizmin politik dhe demokracinë. Energjia dhe guximi i Tij duhet të frymëzojnë përpjekjet tona për një Shqipëri si gjithë Europa!”, shkruan Meta./Opinion.al

Pas