Life Style

Yuri Kim nis ditën nga Pogradeci me një poezi shqip


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:35 - 12/09/21 |
Opi Nion

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka zgjedhur qytetin e Pogradecit për të kaluar fundjavën.

E ndërsa fundjavën e kaluar Kim ngjiti malin e Korabit, këtë të dielë ambasadorja po pushon në Pogradec.

Në një postim  në rrjetin social “Instagram”, Kim ka publikuar një foto piktoreske nga liqeni i Ohrit, dhe krahas saj ka publikuar disa vargje nga poezia e njohur e poetit të njohur pogradecar, Lasgush Poradeci, ‘Mëngjes’.

“Pra , ja! pra , ja ! se dita ndezi,
Se fund` i ujit vetetiti,
Se posi lajmetar – mëngjesi,
Del zogu – i bardh` i një nositi…”, shkruan Kim.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuri Kim (@amb_yurikim)

 

Pas