Sociale

18-vjeçarja nga Lezha me koronavirus, u operua me urgjencë nga apandesiti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:16 - 29/03/20 |
Opi Nion

Një 18-vjeçare nga Lezha e cila qëndronte prej disa ditësh e izoluar në banesë, pasi ishte prekur nga koronavirusi ka mbërritur me urgjencë në spitalin “Shefqet Ndroqi”, pasi kishte probleme me apandesitin.

E reja është futur në sallën e operacionit dhe i është nënshtruar ndërhyrjes kirurgjikale, drejtuar nga Dr. Ylber Vata, së bashku me një ekip mjekësh dhe infermierësh.

Sikurse është bërë e ditur, operacioni është kryer me sukses dhe tashmë vajza ndodhet në spital, në një dhomë të izoluar nga pjesa tjetër e pacientëve. Stafi që ka kryer ndërhyrjen, ka vepruar me veshje të posaçme mbrojtëse./Opinion.al

Pas