Bota

Itali/Vret veten pasi mëson se ishte prekur nga koronavirus


               Publikuar në : 23:35 - 29/03/20 |
Opi Nion

Një burrë 54-vjeçar në perfieri të Padovas, ka mbytur veten me një qese celofani në kokë, pasi ka zbuluar se është pozitiv nga koronavirusi. Ngjarja ka ndodhur të shtunën në mëngjes, por është bërë e ditur të dielën. Ajo që ka dhënë alarmin, ka qenë familja e vëllait të viktimës që banonte në vilën ngjitur me banesën ku ndodhi tragjedia.

Para se të hynin në shtëpi, policët dhe punonjësit e shëndetësisë kanë gjetur dy letra me shënimin: «Telefononi 118, mos hyni sepse është e kontaminuar».

Policia e ka gjetur brenda banesës, 54-vjeçarin e pajetë, sipërmarrës i një kompanie të vogël në zonë. Pas ekzaminimeve kufoma i është kthyer familjes për të kryer funeralin./Opinion.al

Pas