Kryesore

18 pacientë në terapi intensive, shtrime të reja në spitalet Covid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:33 - 02/08/20 |
el ida

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njoftoi se situata epidemiologjike paraqitet me rritje te numrit të të prekurve nga Covid 19 dhe me shtrime të reja në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi”.

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 120 pacientë, 18 janë në terapi intensive, 6 prej të cilëve pacientë të intubuar.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 57 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 3018, që nga fillimi i epidemisë.

Ministria njoftoi se 2335 raste aktive rezultojnë në të gjithë vendin dhe po ndiqen nga mjekët e familjes./Opinion.al

Pas