Bota

17 misionarë amerikanë rrëmbehen nga bandat në Haiti, mes tyre edhe fëmijë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:47 - 17/10/21 |
Opi Nion

Të paktën 17 misionarë amerikanë janë rrëmbyer nga një bandë kriminale në periferinë lindore të Port-au-Prince në  Haiti. Lajmi është bërë i ditur nga burimet lokale të sigurisë, që raportojnë se mes personave të rrëmbyer ka dhe fëmijë.

Ata janë tashmë në duart e një bande të armatosur, e cila prej muajsh ka organizuar vjedhje dhe rrëmbime në zonën midis kryeqytetit të Haitit dhe kufirit me Republikën Domenikane, tha një burim që megjithatë, nuk është në gjendje të sqarojë nëse është bërë ndonjë kërkesë për shpërblim./Opinion.al

 

Pas