Kryesore

Zgjedhjet,/ Osmani: Shpresoj që sërish ta dëshmojmë shpirtin tonë demokratik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:51 - 17/10/21 |
Opi Nion

Kosova mban këtë të dielë zgjedhjet lokale, ndërsa qendrat e votimit janë hapur që në orën 07:00 të mëngjesit. Përmes një publikimi në Facebook, presidentja Vjosa Osmani ka bërë thirrje për pjesëmarrje të lartë dhe për një process të drejtë.

“Sot të gjithë votojmë për kualitetin e jetës sonë në komunat ku banojmë. Pavarësisht se në cilën komunë votoni, shpresoj që sërish ta dëshmojmë shpirtin tonë demokratik nëpërmjet pjesëmarrjes sa më të lartë në një proces të drejtë dhe të lirë, e duke i respektuar masat kundër Covid-19. I priftë e mbara Republikës sonë”, shkruan Osmani./Opinion.al

Pas