Sociale

Vijnë në jetë trinjakët në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:01 - 17/10/21 |
Opi Nion

Amal, Alfio dhe Amea. Janë këta emrat e trinjakëve që kanë ardhur ne jëtë në familjen Sallaku. Lajmi është ndarë nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila njofton se tre fëmijët gëzojnë shëndet të plotë.

“Zemra plot për familjen Sallaku dhe gëzim edhe për stafin e Maternitetit “Mbretëresha Geraldinë” për lindjen shëndoshë e mirë të trenjakëve Amal, Alfio, Amea.

Familja e re përfiton menjëherë 360 mijë lekë të reja bonus. Më shumë se 100 000 të porsalindur kanë përfituar bonusin e bebes nga Janari 2019, kur nisi programi ynë universal që mbështet çdo fëmijë që vjen në jetë”, shkruan ministrja./Opinion.al

Pas