Bota

140 viktima nga koronavirusi në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:14 - 17/05/21 |
Opi Nion

Italia vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se në24 orët e fundit kanë humbur jetën 140 qytetarë nga COVID-19, teksa janë regjistruar 3,455 raste të reja me koronavirus nga 118,924 testime të kryera .

Të shëruarit sot ishin 9,305. Njësitë e kujdesit intensiv u ulën me 25, ndërsa shtrimet në spital në pavijonet e tjera COVID janë 110 më pak.

Numri në total i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 124,296./ Opinion.al

Pas