Aktualitet

132 litra parfum kontrabandë, pranga 31-vjeçarit dhe procedim bashkëshortes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:24 - 02/11/21 |
Opi Nion

Një 31-vjeçar është arrestuar, ndërsa bashkëshortja e është proceduar penalisht për kontrabandë të mallrave për të cilat paguhet akcizë.

Policia njofton se ka sekuestruar 132 litra parfum dhe esencë parfumi.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar, bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale  “Tregtim dhe transportim të mallrave që janë kontrabandë” “Ruajtja ose depozitimi i mallrave që janë kontrabandë“ dhe “Fshehje të ardhurash“ të shtetasit S. K, 31 vjeç dhe proceduan penalisht bashkëshorten e tij, pasi gjatë kotrollit të ushtruar në subjektin e tyre, në rrugën “Bardhyl”, sherbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar një sasi prej 132 litra parfum dhe esencë parfumi, të depozituara në bidona plastik për të cilat nuk dispononte dokumentacion(fatura) të cilat dyshohej se ishte kontrabandë. Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë, për veprime të metejshme”, njoftoi policia./Opinion.al

Pas