Kronikë

13 kg kanabis në makinë, arrestohen tre persona në Gramsh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:48 - 27/02/20 |
Opi Nion

Tre persona janë arrestuar në Gramsh pasi akuzohen për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Policia njofton se të arrestuarit janë identifikuar me inicialet V. P., 31 vjeç, N. B., 44 vjeç dhe Xh. K., 29 vjeç, lindur në Gramsh.

Sipas të dhënave, arrestimi i tyre u bë pasi në aksin rrugor Gramsh-Kodovjat, shërbimet e Policisë gjatë kontrollit të ushtruar në automjetitn tip “Opel” kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një sasi lënde narkotike cannabis sativa.

Në cilësinë e provës materiale, policia sekuestroi në total 13 kg lëndë narkotike kanabis dhe dy automjete.

Ndërkohë, policia po punon për identifikimin e personave të përfshirë në rrjetin e prodhimit dhe shitjes së lëndës narkotike./ Opinion.al

Pas