Kronikë

Kamuflohej si polic, kapet 26-vjeçari i armatosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:05 - 27/02/20 |
Opi Nion

Një 26-vjeçar është arrestuar nga Policia e Durrësit për armëmbajtje pa leje. Autoritetet njoftojnë se kanë sekuestruar edhe kapele me mbishkrimin policia që përdoreshin nga i riu.

I arrestuari është identifikuar me inicialet G. M., 26 vjeç, banues në Durrës. Konkretish policia sekuestroi në cilësinë e provës materiale një pistoletë tip “TT”, disa fishekë, si dhe 2 kapele me mbishkrimin policia.

Tashmë mbi 26-vjeçarin rëndojnë akuzat “Mbajtja pa të drejtë e uniformës” dhe “Prodhimi i mjeteve për falsifikm të dokumenteve”./ Opinion.al

Pas