Rajoni

12 viktima nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:32 - 20/09/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. autoritetet shëndetësore në vendin fqinj bëjnë me dije se gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 12 persona nga COVID-19.

Po ashtu, gjatë këtij harku kohor janë shënuar dhe 154 raste të reja me koronavirus nga 1 967 testime të kryera.

Sipas njoftimit të autoriteteve shëndetësore këtë të hënë janë shëruar 408 qytetarë. Numri i përgjithshëm i personave të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 187.068, prej tyre 167.810 të shëruar, 6,472 të vdekur./Opionion.al

Pas