Bota

Përgjysmohen rastet e reja të Covid në Itali, 44 të vdekur në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:57 - 20/09/21 |
Opi Nion

Janë regjistruar 2,407 raste të reja me Covid-19 në Itali në 24 orët e fundit nga 122,441 testime të kryera(një ditë më parë kishte 3,838 raste në 263,571 testime).

Nga ana tjetër autoritetet kanë raportuar 44 vdekje (krahasuar me 26 të dielën), ndërsa që nga fillimi i pandemisë, në total janë 130,354 vdekje. Shkalla e pozitivitetit ishte 2%, nga 1.45% një ditë më parë.

Në 24 orët e fundit 3,383 persona janë shëruar. Numri i pacientëve të pranuar në kujdesin intensiv për Covid po zvogëlohet: ata janë 523, me një rënie prej 7 në krahasim me dje në bilancin midis hyrjeve dhe daljeve.

Pas