Aktualitet

119 pacientë në spitale, 22 në terapi intensive


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:31 - 06/08/20 |
Opi Nion

Në Shqipëri janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit 127 raste pozitive me koronavirus, ndërkohë që situata në spitale vijon të mbetet me shtrime të larta. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë aktualisht ne spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 119 pacientë të konfirmuar pozitivë me Covid19, 22 pacientë janë në terapi intensive, 4 prej të cilëve të intubuar.

“Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 32 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 3155, që nga fillimi i epidemisë. Ndërsa më shumë se 1 mijë raste aktive të prekura nga Covid19 po ndiqen në dinamikë nga mjeket e familjes sipas protokolleve të përcaktuara”, njofton Ministria.

Shqipëria shënon aktualisht një numër prej 2673 rastesh aktive./Opinion.al

Pas