Aktualitet

100 vjetori i marrëdhënieve, Kim: Falënderoj liderët ndër vite dhe popullin shqiptarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:20 - 29/07/22 |
Opi Nion

Ambasadorja Yuri Kim ka reaguar pas koncertit të së enjtjes i organizuar në kuadër të festimit të 100-vjetorit të marrëdhënieve SHBA-Shqipëri dhe çeljes së negociatave me BE.

Përmes një postimi në instagram, teksa publikon foto nga mbrëmja, krahas tyre, Kim falenderon liderët ndër vite për forcimin e marrëdhënieve dhe popullin shqiptar për sakrificat, vendosmërinë dhe optimizmin.

“Një festë fantastike mbrëmë për 100-vjetorin e marrëdhënieve mes Amerikës dhe Shqipërisë dhe çeljen e negociatave me BE. HISTORI! Faleminderit të gjithë artistëve, Tiranës dhe Erion Veliajt për një natë të paharrueshme. Faleminderit liderëve që kanë punuar për forcimin e marrëdhënieve tona ndër vite. Mbi të gjitha, falenderoj popullin e Shqipërisë për sakrificat, punën e palodhur, vendosmërinë dhe optimizmin tuaj, që kanë prodhuar këto arritje historike. Jeni më të mirët!”, shkruan Yuri Kim.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuri Kim (@amb_yurikim)

nd

Pas