Kronikë

Zbardhet aksidenti/ Gratë i mori makina përpara sapo zbritën nga autobusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:17 - 12/01/19 |
b.f

Është zbardhur i plotë aksidenti i rëndë i ndodhur një orë më parë në Durrës.

Ndryshe nga sa u raportua në fillim për një çift bashkëshortësh që humbën jetën, policia ka saktësuar se bëhet fjalë për dy shtetase, konkretisht Bukurije Cufaj 56 vjeç dhe Sabije Cufaj 38 vjeç.

Viktimat, vjehrra dhe nusja e djalit, sa kishin zbritur nga një autobus kur u përplasën  nga një mjet tip “BMË” me targë “AA 835 BD”.

Mjeti drejtohej nga një 22-vjeçar, i cili është ndaluar nga Policia.

Ky nuk është aksidenti i parë në këtë rrugë ku janë shënuar disa viktima.

Njoftimi i parë i Policisë

“Pak minuta me pare në lagjen nr. 17/1 ne Durrës, nje shtetas 22-vjeçar me mjetin e tij ka aksidentuar me pasojë vdekjen dy shtetas këmbësorë (një burre e një grua).Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në polici dhe po punohet per sqarimin e rrethanave te ngjarjes”

Njoftimi i dytë i Policisë

“Shtetaset e aksidentuara me pasojë vdekjen në aksidentin e ndodhur në lagjen Nr.17/1 janë B.C. 56 vjeçe dhe S.C. 38 vjeçe.”

 

Pas