Aktualitet

ZYRTARE/ Avioni rus në Sinai u rrëzua nga bomba


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 17/11/15 |
b.f

Tani nuk ka më asnjë aludim. Avioni rus i pasagjerëve ka shpërthyer nga një bombë 2 kg që ishte vendosur në bord. Lajmi u bë i ditur nga kreu i Shërbimit rus të Sigurisë, Aleksandr Bortnikov. 

Qeveria ruse ka hezituar në fillim të pranojë faktin se avioni u rrëzua nga terroristët në shenjë hakmarrje për mbështetjen e Rusisë ndaj qeverisë së Bashar al-Asad në Siri.

Avioni rus u rrëzua mbi Sinai më 31 tetor, kur kishte 20 minuta që ishte ngritur nga Sharm el-Sheikh. 224 persona, pasagjerë dhe ekuipazh mbeten të vdekur.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas