Aktualitet

Zvicër/ U kap me kokainë, arrestohet 24-vjeçari shqiptarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:36 - 28/07/22 |
el ida

Një 24-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia zvicerane pasi është kapur me drogë.

I riu shqiptar është ndaluar nga një patrullë policie pasi po bënte lëvizje të dyshimta.

Sipas policicë, 24-vjeçari nuk kishte dokumente identifikimi, kështu që është shoqëruar në komisariat për t’u kontrolluar.

Pas sqarimeve dhe hetimeve të bëra ndaj tij, prokuroria  urdhëroi kontrollin e shtëpisë së tij.

Gjatë kontrollit të shtëpisë në Zuchwil So, policia e Solothurnit  i ka zbuluar rreth një kilogram kokainë e cila arrinte vlerën e 100 mijë frangave.

24-vjeçari është ende në paraburgim.

Pas