Te Fundit

100 vjetori i marrëdhënieve diplomatike SHBA-Shqipëri, reagon presidenti BegajBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:47 - 28/07/22 |
Opi Nion

Pas kryeministrit Edi Rama dhe ambasadores së SHBA në vendin tonë, Yuri Kim, edhe presidenti Bajram Begaj ka përshëndetur 100-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike SHBA-Shqipëri.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Begaj thotë se vendi ynë mirëpret për të punuar ngushtësisht në zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit me SHBA, mbështetur në Partneritetin Strategjik.

Postimi i Begajt

28 korrik 1922- 28 korrik 2022/ 100 vite marrëdhënie diplomatike mes Shqipërisë dhe SHBA&. 100 vite bashkëpunim miqësor dhe partneritet i ngushtë mes dy aleatëve në NATO dhe anëtarëve të Këshillit të Sigurisë së OKB.

Mirëpresim për të punuar ngushtësisht në zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit tonë, mbështetur në Partneritetin Strategjik.

Image

Pas