Bota

Zv/presidenti amerikan: SHBA drejt të njëjtit model si Italia


               Publikuar në : 19:46 - 01/04/20 |
Opi Nion

ZëvendësPresidenti i SHBA, Mike Pence ka folur në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi.

Pence ka thënë se SHBA, e cila aktualisht është një ndër vatrat kryesore,  mund të përballet më të njëjtën situatë si Italia.

“Ne mendojmë se Italia mund të jetë zona më e krahasueshme me Shtetet e Bashkuara në këtë pikë për një sërë arsyesh. Nëse nuk do të ishte  për masat lehtësuese tashmë të zbatuara, miliona amerikanë do të kishin vdekur, dhe jo 100,000 deri 240,000, parashikuar aktualisht”, shtoi ai.

Pas