Aktualitet

Zjarrvëniet e qëllimshme, 1 në pranga dhe 1 në kërkim në Berat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:05 - 11/08/21 |
Opi Nion

Një 35-vjeçar është vënë në pranga dhe një tjetër është shpallur në kërkim për zjarrvënie të qëllimshme në Berat. Sipas policisë është arrestuar Marjo Çuedari, pasi dyshohet si autor i zjarrvënies në fshatin Vëndreshë, ku si pasojë është djegur sipërfaqe e konsiderueshme toke me pyje dhe bimësi të ndryshme.

Po ashtu bëhet me dije se është shpallur në kërkim dhe 44-vjeçari Besnik Hoxha banues në Bathore në Tiranë, pasi dyshohet si autor i zjarrvënies në Malin e Tomorrit, ku si pasojë është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme me pisha dhe kullota. 

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme. Drejtoria Vendore e Policisë Berat apelon për të gjithë banorët, që në asnjë rast mos shkaktojnë zjarrvënie, pasi do përballen me ligjin. Policia fton qytetarët që të denoncojnë në numrin 112 dhe Komisariatin Dixhital, për çdo rast të zjarrvënies apo të paligjshmërisë në tërësi duke iu garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë e të paanshëm nga strukturat policore./Opinion.al

Pas