Aktualitet

Zjarret, ministri i Mbrojtjes në Kosovë: Jemi gati të ndihmojmë Shqipërinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:11 - 09/08/21 |
Opi Nion

Ministri i Mbrojtjes të Kosovës, Armend Mehaj, bën me dije se  forcat e ushtrisë së Kosovës dhe emergjencat civile janë të gatshme që të ndihmojnë Shqipërinë në luftën me zjarret.

Në një postim në Twitter, Mehaj shkruan se Kosova qëndrin afër nesh dhje do ta mbështesë përgjithmonë Shqipërinë.

“Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat Ushtrisë së Kosovë janë gati për të ndihmuar Shqipërinë, Presidentin Ilir Meta dhe ministrin Niko Peleshi, në çdo kohë për të lehtësuar situatën nga zjarret ! Kosova qëndron me ju dhe do ta mbështesë përgjithmonë Shqipërinë”, shkruar ministri./Opinion.al

Pas