Bota

Zjarr rrëzë Tomorit, flakët përfshijnë pyllin me pisha të egra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:23 - 13/03/22 |
Opi Nion

Një zjarr masiv ka prekur pyllin me pisha të egra në fshatin Roshnik të Beratit, rrëzë malit të Tomorit. Sipas informacioneve të deritanishme zjarri ka rënë në një terren të vështirë ku është e vështirë ndërhyrja e zjarrfikësve dhe është favorizuar gjithashtu nga era e fortë në këtë zonë.

Zjarrfikësit kanë hyrë në këmbë deri në zonën e zjarrit dhe po përpiqen të ndalojnë flakët me mjete rrethanore dhe pompa shpine./Opinion.al

Pas