Sociale

Zjarr në malin e Torovicës, digjen 15 hektarë pyll dhe rrezikohen 2 banesaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:42 - 03/07/22 |
el ida

Malin i Torovicës, që lidhet me fshatin Bend në kufi me Shkodrën është përfshirë nga flakët ditën e sotme. Si pasojë e zjarrit  rrezikohen 2 banesa dhe siç raportohet deri më tani janë djegur 15 hektarë pyll me bimësi shkurre dhe pisha.

Përhapja e zjarrit po ndikohet dhe nga era, ndërkohë që në në  terren ndodhen zjarrfikëset që po ndihmojnë në shuarjen e flakëve./Opinion.al

Pas