Aktualitet

Zjarr i madh në Ksamil, digjen pemë dhe shkurre


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:44 - 30/07/21 |
Opi Nion

Një sipërfaqe e madhe toke është përshirë nga zjarri sot në hyrje të Ksamilit

Mësohet se deri më tani flakët të cilat kane shkrumbuar disa pemë dhe shkurre, teksa vijon të përhapet me shpejtësi.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij zjarri, nëse ka qenë i qëllimshëm apo jo. Zjarrfikësja në vendngjarje për të penguar përhapjen e zjarrit në banesa të cilat për momentin nuk janë afër.

Zjarri në Ksamil ka tërhequr dhe vëmendjen e mediave greke të cilat shkruajnë se flakët shihen që nga ishulli i Korfuzit./ Opinion.al

Pas