Aktualitet

Zgjidhet anëtarja e re e KLP-sëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:50 - 25/10/22 |
Opi Nion

Ledina Riza është zgjedhur anëtare në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, pasi mori 113 vota, përkundrejt 83 të kandidatit tjetër Etien Kapo.

Në votim,  morën pjesë 200 prokurorë morën pjesë në votim, ndërkohë që katër fletë u shpallën të pavlefshme.

Në marsin e vitit 2021, Ledina Riza kaloi me sukses, si prokurore e Tiranës, procesin e vetingut, dhe si pasojë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi konfirmimin në detyrë të saj.

Pas