Kryesore

“Zgjedhorja”/ Rama nuk bind opozitën parlamentare, Murrizi: Nuk e votojmë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:08 - 10/06/20 |
Opi Nion

Ka përfunduar pas 2 orësh takimi i kryeministrit Edi Rama me përfaqësuesit e opozitës së re për Reformën Zgjedhore.

Pas takimit, deputeti Myslim Murrizi ka deklaruar se opozita parlamentare nuk ka për të votuar marrëveshjen për Reformën Zgjedhore pa listat e hapura.

Siaps tij, opozita parlamentare do të vendosë kushte deri në realizimin e ndryshimit të sistemit.

 “Boj kot. Patjetër do të radikalizohet. Arritëm kërkesën e parë që të vinte Rama këtu, se kishte hall të bënte dashurinë me Lulin, Ne do rifillojmë në Komision të Reformës Zgjedhore, dhe do vendosim kushte dhe sanksione. Raporti i Komisionit do vijë në parlament. Nuk do e votojmë nëse nuk futen aspiratat dhe propozimet.”- tha Murrizi./ Opinion.al

 

Pas