Aktualitet

Zgjedhjet,mesazhi i PD për kandidatët,çfarë u kërkohet të bëjnë në fushatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:44 - 31/03/21 |
Opi Nion

Kandidatët për deputetë të Partisë Demokratike, do të duhet të përdorin gjatë gjithë fushatës elektorale në të gjitha materialet e përgatitura për zgjedhjet numrin 9, i cili është dhe numri i renditjes së koalicionit PD-AN në fletën e votimit.

Sipas një mesazhi që PD iu ka dërguar kandidatëve bëhet me dije se numri personal i kandidatëve ka krijuar konfuzion dhe dëmton drejtpërdrejtë Partinë Demokratike.

Gjithashtu, Kryesia e Partisë Demokratike dhe Shtabi Qendror iu bën thirrje kandidatëve që votuesin ta ftojnë të votojë nr. 9 dhe në të gjitha materialet zgjedhore (postera, bluza, byzylyk, virtual e material) duhet të përdoret vetëm numri 9.

“Të nderuar kandidat/ë,

Sikurse iu është dhënë si porosi, kërkohet nga ju që, Posterat duhet ti publikoni apo printoni siç ju ka ardhur formati zyrtar. Nuk lejohet asnjë ndryshim nga ana juaj.

Kush ka bërë ndryshime, duhet ti hiqni menjëherë (që sot). Perdorimi i nr tuaj personal nga disa prej jush ka krijuar konfuzion dhe dëmton drejtpërdrejtë numrin e të gjithve që është një dhe vetëm një, 9-PD-AN. Prandaj, të nderuar kandidat/ë, votuesin do ta ftojme të gjithë së bashku të votojë nr. 9. Në të gjitha materialet zgjedhore (postera, bluza, byzylyk, virtual e material) duhet të përdoret vetëm numri 9.

Vendimi i kryesisë së PDSH dhe Shtabit Qëndror të fushatës është imazhi i standartizuar. Bashkëlidhur po ju ridergoj imazhin e vetëm për postera dhe cover foto në rrjetet tuaja sociale. Faleminderit për mirkuptimin. Kryesia e Partisë Demokratike dhe Shtabi Qendror mesazh kandidateve per materialet zgjedhore”, thuhet në mesazh/Opinion.al

Pas