InstaBIZ

Publikohen lista e ‘Eurovision’, kur do të performojë Anxhela Peristeri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:53 - 31/03/21 |
Opi Nion

Është publikuar ditën e sotme renditja përfundimtare e performancave për këtë edicion të ‘Eurovision’.

Nga listat bëhet me dije se Anxhela Peristeri e cila do të përfaqësoj vendin në kompeticion do të ngjitet në skenën në natën e dytë, më 20 maj dhe do të jetë e 11-ta në radhë për të kënduar.

Renditja është caktuar nga transemtuesi NPO/NOS/AVROTROS dhe është aprovuar nga Mbikëqyrësi Ekzekutiv i Eurovision, Martin Österdahl.

Kujtojmë që Peristeri do përfaqësojë këtë vit Shqipërinë me këngën ‘Karma’, klipi i së cilës u publikua pak javë më parë. Këngëtaraj ka vendosur t’i qëndrojë versionit shqip të këngës duke ndryshuar vetëm disa detaje të vogla./Opinion.al

Pas