Politikë

Zgjedhjet për kryetar të PD, ku do e zhvilloj Berisha takimin e parë të fushatës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:58 - 11/05/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha do të hap fushatën zgjedhore për kreun e PD në datën 14 maj.

Berisha do të zhvilloj një takim me demokratët e Fierit në ambientet e kinoteatrit në orën 18:00.

Në garën e 22 majit do të përballen dy kandidatë, Berisha dhe Ibsen Elezi. Ky i fundit një ditë më parë kërkoi shtyrjen e datës së zgjedhjeve, duke argumentuar se nuk ka kohë e mjaftueshme për zhvillimin e fushatës në të gjithë vendin./Opinion.al

Pas