Aktualitet

Zgjedhjet për kreun e ri të PD, Tirana me pjesëmarrjen më të lartë, Fieri i dyti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:10 - 22/05/22 |
Opi Nion

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale pranë Partisë Demokratike njofton se deri në orën 13.00 kanë votuar në zgjedhjet për kryetar të Partisë Demokratike 24 165 anëtarë. Sikurse duket në tabelën e mëposhtëme Tirana është qarku me pjesëmarrjen më të lartë me  6.752 votues, e ndjekur nga Fieri me 2.772 votues.

Procesi po vijon normalisht në të gjithë vendin në  108 qendra votimi.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale fton të gjithë anëtarët e PD të bëhen pjesë e procesit të votimit për zgjedhjen e Kryetarit të PDSH me parimin “një anëtar një votë”.

Pas