Politikë

Zgjedhjet për krerët e degëve të PD, Alibeaj: Proces i njëanshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:17 - 16/04/22 |
Opi Nion

Enkelejd Alibeaj e konsideron të njëanshëm procesin e zgjedhjeve të degëve të PD të organizuar nga Komisioni i rithemelimit.

Gjatë një dalje për media ku prezantoi platformën e tij për bashkimin e PD, Alibeaj tha se riorganizim i partisë nuk mund të bëhet duke përjashtuar demokratët.

 “Ka shumë deputetët dhe demokratë që janë përjashtuar nga zgjedhjet që Berisha po bën për kryetar të degëve. Ky është një proces i njëanshëm që vetëm bashkimin e PD nuk duan”, tha Alibeaj./Opinion.al

Pas