Kryesore

Zgjedhjet në Kosovë, AAK fiton një nga komunat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:09 - 17/10/21 |
Opi Nion

Ka përfunduar numri i votave në komunën e Junikut në Kosovë. Në këtë komunë është shpallur fitues kandidati i AAK, Agron Kuçi, me 47.26%.

Ndërkohë, Kandidati i LDK , ka siguruar 37,87% të votave, ai i LVV, me 12.11% dhe PDK me 2.76%.

Më herët, Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një përfaqësuesi të saj, doli dhe tha se kjo parti do të sigurojë komunat më të madhe të vendit dhe do të ketë një rezultat tre fish më të mirë, krahasuar me zgjedhjet e kaluara të 2017-ës.

Pas