Aktualitet

Lëkundje tërmeti në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:15 - 17/10/21 |
Opi Nion

Lëkundje tërmeti janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Tërmeti me magnitudë 4.8  ishte me epiqendër në afërsi të Lezhës me thellësi  10 kilometër.

Lëkundjet u ndjenë shumë në qytetin e Lezhës, duke shkaktuar frikë tek qytetarët. Po ashtu tërmeti u ndje edhe në Tiranës, në Durrës e Shkodër.

Deri tani nuk raportohet për dëme materiale, por tërmeti ka shkaktuar panik dhe frikë te qytetarët, disa prej të cilëve kanë dalë nga banesat.

Pas