Aktualitet

Shqipëria u godit nga tërmeti, qytetarët dalin nga banesat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:37 - 17/10/21 |
Opi Nion

Mbrëmjen e sotme Shqipëria u godit nga një tërmet me magnitudë 4.5 me epiqender në afërsi të Lezhës.

Lëkundjet e forta të tërmetit u ndjehn po ashtu dhe në Tiranë, Durrës e Shkodër, duke ngjallur panik te qytetarët.

 

Pas lëkundjeve të tërmetit, shumë qytetarë në Lezhë kanë dalë nga banesat, duke qëndruar për disa minuta në rrugë.

Deri më tani nga lëkundjet e tërmetit nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale./ Opinion.al

Pas