Aktualitet

Zgjedhjet në Itali, Berisha dhe Meta urojnë Koalicionin e Djathtë për fitorenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:06 - 26/09/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë demokratike Sali Berisha dhe ish-presidenti Ilir Meta kanë uruar përmes një postimi në “Facebook” Koalicionin e Qendrës së Djathë për fitoren e zgjedhjeve në Itali.

Berisha e cilëson si historike fitoren e udhëheqësve të koalicionit të djathtë Georgia Meloni, Silvio Berluskoni dhe Matteo Salvini.

“Fitore historike e Koalicionit te Djathte, miqve tane ne Itali. Nje urim te perzemert per suksesin historik, fitoren e shkelqyer udheheqesve te koalicionit fitimtar Georgia Meloni, Silvio Berluskoni, Matteo Salvini”, shkruan Berisha.

Nga ana tjetër,Meta ndërsa i uron suksese qeverisjes së re të Italisë, shprehet i vendosur  për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve mes dy vendeve.

“Italia foli qartë!

Urimet më të mira Georgia Melonit për fitoren bindëse së bashku në koalicionin e qendrës së djathtës me Matteo Salvini dhe Silvio Berlusconi.

Duke i uruar shumë suksese qeverisjes së re të Italisë mike dhe partnere të rëndësishme strategjike, jemi të vendosur për forcimin e mëtejshëm dhe të gjithanshëm të marrëdhënieve mes dy vende dhe popujve tanë”, shkruan Meta./Opinion.al

 

 

Pas