Aktualitet

Zgjedhjet në Durrës, goditet me grusht nga një person komisioneri i PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:41 - 06/03/22 |
Opi Nion

Një incident është shënuar në qendrën e votimit 14/99 në lagjen numër 8 në Durrës.

Raportohet se një person që nuk ka qenë as votues dhe as pjesë e komisionit të Qendrës së Votimit, ka goditur me grusht komisionerin e Partisë Demokratike, Fadri Mezini. Sherri mësohet se ka ndodhur jashtë ambienteve të QV-së.

Në këtë Qendër Votimi  procesi u pezullua pas incidentit për të rinisur sërish disa minuta me vonë. Policia e Shtetit mbërriti për të marrë në pyetje personin që është goditur, komisionierin e PD.

“Vjen një makinë nuk e di me sa njerëz, kemi lajmëruar strukturat, policia po bën punën e saj. Besoj ata të “Shtëpisë së Lirisë”, nuk e di them unë”, tha një nga anëtarët e Qendres se Votimit per News24./Opinion.al

Pas