Aktualitet

Zgjedhjet e pjesshme lokale, Rama: Do paraqesim kandidatët, s’do jenë deputetë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:49 - 20/01/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një deklaratë për mediat pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste.

Para selisë rozë, kreu i qeverisë u ndal te zgjedhjet e pjesshme vendore për të cilat tha se PS nuk do të këtë në garë deputetë.

“Sa i përket çështjes së dytë, vendimit për zgjedhje, kemi folur për të filluar menjëherë organizimin. Është një proces, ku ne sigurisht do të jemi pjesë, do respektojmë afatet, do paraqesim kandidatët. Nuk mendoj që do të kemi deputetë kandidatë, sepse deputetët janë zgjedhur për të bërë deputetin dhe ky është mendimi i gjithë Kryesisë. Sa i përket grave, ju e dini që mes një gruaje dhe dhjetë burrash, unë zgjedh gruan”, u shpreh kreu i qeverisë./Opinion.al

Pas