Rajoni

Zëvendëskryeministri i Kosovës, i infektuar me koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:03 - 04/08/20 |
el ida

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj, ka njoftuar se është infektuar me koronavirus.

Ai tha se është asimptomatik, dhe që nga momenti që është testuar për COVID-19 është futur në izolim për dy javë.

“Të nderuar,

Dje e kam bërë testin për covid-19 dhe sot më njoftuan që kam rezultuar pozitiv. Specialistët shëndetësor po më thonë që jam a-simptomatik. Nga momenti i testimit jam izoluar dhe kështu jam i detyruar të qëndroj edhe për dy javët e ardhshme.
Do përpiqem që të gjitha obligimet e punës ti kryej nga shtëpia.”, shkroi ai.

Kujtojmë se dy ditë më parë, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti njoftoi se ka dalë pozitiv në testin për COVID-19 dhe se do të vazhdonte punën nga shtëpia./Opinion.al

Pas