Bota

Situata jashtë kontrollit në SHBA, Trump: Mbani maskat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:32 - 04/08/20 |
el ida

Sipas të dhënave të universitetit “Johns Hopkins”, në Shtetet e Bashkuara u shënuan 45500 të infektuar të rinj, dhe 542 viktima.

Autoritetet paralajmërojnë se situata ka dalë jashtë kontrollit dhe se tani nuk mjafton vetëm mbajtja e maskës. Përballë parashikimeve të zymta, presidenti amerikan, ua këshilloi të gjithëve këtë masë, si një akt patriotik.

“Patriotët mbajnë maska” shkruan presidenti, në një e-mail dërguar mbështetësve të tij.

Në total nga pandemia në SHBA janë shënuar 155400 viktima dhe janë prekur më shumë se 4,7 milionë amerikanë./Opinion.al

 

Pas