-Jetë dhe Stil

Zbuloni shenjat me fat, horoskopi 9 shtator 2018


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:42 - 09/09/18 |
b.f

Dashi

Jeni në pritje të periudhës së paqes. Disa nga ankthi dhe shqetësimet do të jenë të varur në çdo moment, por tashmë ka ardhur koha që të bëhet balancimi i ngjarjeve në favorin tuaj. Mund të merrni një dhuratë të papritur apo një ftesë tunduese.

Demi

Mund të ketë konfuzion në çështjet tuaja aktuale, por gjithçka do të zgjidhet në fund. Kjo është dita kur do të doni të ofroni ndihmë të veçantë për më të dobëtit dhe të pafuqishmit. Ju mund të ndihmoni dikë nga keqardhja, ose nën ndikimin e dashurisë së natyrshme. Mos harroni të bëni kujdes me shëndetin.

Binjakët

Kjo do të jetë një periudhë e mendimeve intensive për veten dhe jetën tuaj. Mos u habisni, nëse mendimet tuaja papritmas marrin një drejtim tjetër, edhe më praktik. Ndoshta mund të filloni të mendoni se si t’i ktheni aftësitë tuaja në përfitime financiare.

Gaforrja

Gjatë ditës do të mësoni diçka të re. Mendimet shqetësuese do t’ju inkurajojnë që të zbuloni horizonte të pashkelura si dhe të përvetësoni disa njohuri origjinale, jo standarde.

Luani

Sot do të bëheni më të ndjeshëm, më të ndikueshëm dhe intuitiv, si dhe ka mundësi të bëheni pre e disa të fshehtave, mashtrimeve. Duke filluar nga sot ju mund të ngacmoheni nga ide të reja, të cilat nuk do të pëlqehen nga të gjithë.

Virgjëresha

Mos merrni vendime të nxituara. Intuita juaja do të dështojë sot, veçanërisht lidhur me shpenzimet, blerjet apo shkëmbimet me vlerë. Bëhuni pjesë e jetës së të tjerëve vetëm në atë masë që është e nevojshme sipas situatave, por në përgjithësi qëndroni besnik ndaj ideve tuaja.

Peshorja

Pesimizmi i mendimeve do të pengojë zbatimin e planit tuaj për sot. Ju mund të hutoheni nga mungesa e financimit, ekspertizës apo nga disa ndjenja të këqija, si dhe nuk do të keni plotësisht besim te bashkëpunëtorët.

Akrepi

Të lindurit e kësaj shenje nuk do të tregojnë kujdes për sinqeritetin sot. Bashkë me arsyet e vjetra do të gjejnë edhe disa të reja. Mund të dëshironi të uleni në një atmosferë të qetë dhe të mendoni lidhur me disa çështje interesante. Gjithashtu ju mund të preferoni që t’i fshihni një mikut tuaj diçka.

Shigjetari

Gjatë ditës së sotme do të ketë prishje të rehatisë, diplomacisë, vizionit si dhe aftësisë për të shijuar gjërat. Ju mund të bëheni të rrezikshëm për kritikuesit tuaj. Nëse “tregoni” forcën tuaj, një kundërshtari juaj nuk do të jetë në gjendje që t’ju akuzojë për asgjë.

Bricjapi

Disa dyshime dhe hezitime mund t’ju shoqërojnë gjatë gjithë ditës, gjithashtu edhe zhgënjimet e vogla në zgjedhjet e bëra nuk përjashtohen. Për fat të mirë, gjërat do të jenë përgjithësisht pozitive. Me shumë gjasa do të përjetoni depresion dhe melankoli për shkak të fiksimit për të pritur më shumë nga situatat.

Ujori

Prioritetet tuaja do të jenë të pathyeshme, por ju nuk mund të thoni të njëjtën gjë lidhur me disa veprime të partnerëve tuaj. Duke filluar nga kjo ditë, ju mund të keni një menaxhim fantastik të logjikës.

Peshqit

Partneri juaj do të lëvizë drejt një niveli të ri, por sot ju nuk do të jeni në gjendje që t’i përkushtoheni. Në vend që të luftoni për thithjen e audiencës, ju duhet të zhyteni në botën e punës. Disa detaje do të kërkojnë vëmendjen tuaj.

Pas