Kronikë

Zbuloi ethet infektive, humb jetën nga Covid-19 profesori në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:27 - 23/10/20 |
Opi Nion

Ka humbur jetën nga koronavirusi profesori Elmaz Eltari. Lajmi është konfirmuar nga familjarët e tij përmes një postimi në rrjetet sociale.

Sipas familjarëve, profesor Eltari prej disa ditësh ishte infektuar me COVID-19, pret të cilit nuk mundi të mbijetoj.

Elmaz Eltari ka qenë profesor i Mjekësisë në Shqipëri dhe Kosovë. Shef pavijoni tek Infektivi në QSUT dhe është zbuluesi dhe trajtuesi i parë i etheve infektive në Shqipëri./ Opinion.al

Pas