Aktualitet

Infektohet me COVID-19 kreu i Sindikatës së Naftëtarëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:50 - 23/10/20 |
Opi Nion

Është infektuar me COVID-19, kryetari i Sindikatës së Naftëtarëve, Sokol Dautaj. Lajmi është konfirmuar nga vetë Dautaj përmes një postimi në “Facebook”.

Ai shkruan se ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa shprehet i vendosur që naftëtarët të mos e braktisin grevën e urisë deri në gjetjen e një zgjidhje për shlyerjen e pagave të prapambetura.

“Te nderuar kolege, sot u be dita e gjashte qe une nuk gjendem mes jush, por cdo moment te dites dhe nates, une jam aty me ju.Sot mora dhe testin , pozitiv. Jam shume i renduar nga ana shendetesose, eshte kura e 4 e ilaceve qe nderrova sot. Po shoh keto dite qe jane hedhur ne veprim per prishjen e greves, disa krimba qe dhe toka nuk i do. Greva eshte e grave, ju nese doni ju qendroni prane, vendimin se kur du dalin e marin vetem ato. Une dhe neser te me vije vdekja do jem mes jush.sic kemi nje vite qe luftojme bashke. Veprimi i radhes nese sgjejme zgjidhje, do cudise boten, dhe ne e mbajme fjalen.gjendjuni prane grave Heroina”, shkruan Dautaj./ Opinion.al

Pas