-Jetë dhe Stil

Zbulohet një tjetër sëmundje seksualisht e transmetueshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 05:15 - 14/11/15 |
root

Një sëmundje seksualisht transmetueshme, ka prekur shumë njerëz dhe por mund të prekë edhe shumë të tjerë, sepse nuk ka simptoma.

Shkencëtarët kërkojnë shumë kujdesje, sepse sëmundja Mycoplasma genitalium, është duke marrë hov të madh dhe deri tani, vetëm një për qind e njerëzve nga 16 deri në 44-vjeçar, është raportuar se e kanë këtë sëmundje.

Kjo sëmundje transmetohet vetëm duke kryer marrëdhënie seksuale dhe të prekurit nga kjo sëmundje pësojnë dëmtim të kanaleve të urinës, legenit dhe është rrezik për femra, sepse mund të vuajnë nga fertiliteti.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas