Aktualitet

Zbulohet në Krujë laboratori i kriptomonedhave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:01 - 22/10/21 |
Opi Nion

Një laborator i prodhimit të kriptomonedhave  është zbuluar në qytetin e Krujës. Sikurse mësohet laboratori ishte i vendosur në hyrje të qytetit të Krujës dhe u zbulua gjatë një kontrolli të policisë dhe OSHEE për vjedhjen e energjisë elektrike.

Për laboratorin u procedua penalisht pronari i objektit F.M, pasi makineria nuk figuron ne emrin e asnjë personi. Njëkohësisht gjatë kontrollit në 250 subjekte janë proceduar penalisht për vjedhje të energjisë 5 persona./Opinion.al

Pas