Sport

Zbulohet data e shortit për fazën e grupeve të Champions LeagueBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:00 - 16/08/22 |
Opi Nion

UEFA ka njoftuar datën se kur do të hidhet shorti për fazën e grupeve të Champions League.

Sipas njoftimit të UEFA-s, eventi do të mbahet më 25 gusht në një qytet të Stambollit në Turqi, vend në të cilin do të zhvillohet dhe finalja e turneut në fund të sezonit të ardhshëm.

Kujtojmë se ndeshja vendimtare e Ligës së Kampionëve në Stamboll do të mbahej në vitet 2020 dhe 2021, por në të dyja rastet ajo u zhvendos në qytete të tjera për shkak të koronavirusit.

Ndërkohë, shorti do të përcaktojë edhe lojtarin më të mirë në Evropë për vitin 2022, lista e të cilëve ende nuk është shpallur. Mesfushori i Chelsea, Jorginho, i cili fitoi Ligën e Kampionëve dhe Euro 2020, mori çmimin vitin e kaluar./Opinion.al

Pas