Aktualitet

Zbulohen emrat, ja kush garon për nënkryetar të PDBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:52 - 03/06/22 |
Opi Nion

Në mbledhjen e kryesisë që po zhvillohet në selinë blu kanë dalë emrat e propozuar për nënkryetarë të PD-së.

Kështu mësohet se Belind Këlliçi, Agron Shehaj, Oerd Bylykbashi dhe Luçiano Boçi do të garojnë për postin e nënkryetarit të PD.

Ndërkohë që, dy kandidatët në garë për Sekretar të Përgjithshëm në PD janë Flamur Noka dhe Arben Ristani.

Gjatë mbledhjes do të miratohen kandidaturat edhe për  sekretariatet e PD.

Më pas në orën 17:00 të ditës së sotme do të mblidhet Këshilli Kombëtar për t’i votuar ato.

Pas