Kronikë

Zbardhet vrasja e 5 viteve më parë në Fier, kapet autori (EMRI)


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:06 - 16/10/20 |
Al Do

Një vrajse e ndodhur 5 vite më parë është zbardhur nga hetuesit në Fier dhe është arrestuar autori i saj.

Bëhet fjalë për vrasjen e 82-vjeçarit, Novrus Likometa në nëntor të vitit 2015 në Fier. Sipas provave të siguruara nga prokuroria, rezulton se autori i dyshuar i ngjarjes është Skënder Krasniqi, 43 vjeç, banues në Fier.

Ndaj tij është vendosur masa “Arrest me burg” pasi dyshohet se është personi që vrau mjete të forta prerëse 82-vjeçarin, 5 vite më parë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale./ Opinion.al

Pas